МБСХ-ны
шилжин явах цомын тэмцээн энэ сарын 23- 27-нд Техник спортын төвд 48
дахь удаагаа зохиогдлоо. Энэ удаагийн тэмцээнд “Алдар”, “Хүч”, “Аварга“,
“Дарьгангын мэргэн буудагч”,“Дорнын буудагч“ зэрэг клубийн 13 багийн
120 гаруй тамирчин оролцсон юм. Тэмцээнд ОУХМ Н.Баяраа ХВ-4 дасгалд
шигшээ буудлагын нийлбэрээр 701,6 онож улсын дээд амжилт шинэчилсэн бол
“Маршал” клуб, “Говь экспо“ компанийн тамирчин ОУХМ Х.Бямбабаатар БКВ-9
дасгалд 597 оноогоор улсын рекордыг давтжээ.
Мөн ТСТ-ийн тамирчин С.Үүрийнтуяа, Ц.Насанжаргал, Архангай аймгийн тамирчин Э.Булгамаа нар ХВ-4 дасгалд, “Аварга” клубийн тамирчин Г.Тэгш- Үйлс, Г.Буянбаатар нар ХГ-4, ХГ-6 дасгалд, спортын мастер, ТСТийн тамирчин Д.Халиун, Булган аймгийн Ц.Өсөхжаргал нар ХВ-4 дасгалд, “Есүхэй мэргэн”- ий Б.Булганбаатар ХГ-6 дасгалд спортын дэд мастерын болзол тус тус биелүүлж, 13 тамирчин шинээр зэрэг авсан байна.
ХГ-6 24 тамирчин
1.Э.Даваахүү (Алдар) 682.5 (582+100.5) 2.В.Ганцоож (Алдар) 678,8 (579+99.8) 3.Г.Буянбаатар (Аварга) 665,5 (571+94,5)
БКГ-6 19 тамирчин
1.Э.Даваахүү (Алдар) 564 2.ОУХМ В.Ганцоож (Алдар) 534 3.СМ Э.Бадамгарав (Хүч) 532 БКГ-5 17 тамирчин 1.Т.Баярмаа (Алдар ) 580 2.Т.Баярцэцэг (Аврагч) 576 3.Ө.Өлзийням (Аварга) 570
Мөн ТСТ-ийн тамирчин С.Үүрийнтуяа, Ц.Насанжаргал, Архангай аймгийн тамирчин Э.Булгамаа нар ХВ-4 дасгалд, “Аварга” клубийн тамирчин Г.Тэгш- Үйлс, Г.Буянбаатар нар ХГ-4, ХГ-6 дасгалд, спортын мастер, ТСТийн тамирчин Д.Халиун, Булган аймгийн Ц.Өсөхжаргал нар ХВ-4 дасгалд, “Есүхэй мэргэн”- ий Б.Булганбаатар ХГ-6 дасгалд спортын дэд мастерын болзол тус тус биелүүлж, 13 тамирчин шинээр зэрэг авсан байна.
ХГ-6 24 тамирчин
1.Э.Даваахүү (Алдар) 682.5 (582+100.5) 2.В.Ганцоож (Алдар) 678,8 (579+99.8) 3.Г.Буянбаатар (Аварга) 665,5 (571+94,5)
БКГ-6 19 тамирчин
1.Э.Даваахүү (Алдар) 564 2.ОУХМ В.Ганцоож (Алдар) 534 3.СМ Э.Бадамгарав (Хүч) 532 БКГ-5 17 тамирчин 1.Т.Баярмаа (Алдар ) 580 2.Т.Баярцэцэг (Аврагч) 576 3.Ө.Өлзийням (Аварга) 570
МБСХ-ны шилжин явах цомын тэмцээн энэ сарын 23- 27-нд Техник спортын төвд 48 дахь удаагаа зохиогдлоо. Энэ удаагийн тэмцээнд “Алдар”, “Хүч”, “Аварга“, “Дарьгангын мэргэн буудагч”,“Дорнын буудагч“ зэрэг клубийн 13 багийн 120 гаруй тамирчин оролцсон юм. Тэмцээнд ОУХМ Н.Баяраа ХВ-4 дасгалд шигшээ буудлагын нийлбэрээр 701,6 онож улсын дээд амжилт шинэчилсэн бол “Маршал” клуб, “Говь экспо“ компанийн тамирчин ОУХМ Х.Бямбабаатар БКВ-9 дасгалд 597 оноогоор улсын рекордыг давтжээ.
Мөн ТСТ-ийн тамирчин С.Үүрийнтуяа, Ц.Насанжаргал, Архангай аймгийн тамирчин Э.Булгамаа нар ХВ-4 дасгалд, “Аварга” клубийн тамирчин Г.Тэгш- Үйлс, Г.Буянбаатар нар ХГ-4, ХГ-6 дасгалд, спортын мастер, ТСТийн тамирчин Д.Халиун, Булган аймгийн Ц.Өсөхжаргал нар ХВ-4 дасгалд, “Есүхэй мэргэн”- ий Б.Булганбаатар ХГ-6 дасгалд спортын дэд мастерын болзол тус тус биелүүлж, 13 тамирчин шинээр зэрэг авсан байна.
ХГ-6 24 тамирчин
1.Э.Даваахүү (Алдар) 682.5 (582+100.5) 2.В.Ганцоож (Алдар) 678,8 (579+99.8) 3.Г.Буянбаатар (Аварга) 665,5 (571+94,5)
БКГ-6 19 тамирчин
1.Э.Даваахүү (Алдар) 564 2.ОУХМ В.Ганцоож (Алдар) 534 3.СМ Э.Бадамгарав (Хүч) 532 БКГ-5 17 тамирчин 1.Т.Баярмаа (Алдар ) 580 2.Т.Баярцэцэг (Аврагч) 576 3.Ө.Өлзийням (Аварга) 570
ХГ-4 29 тамирчин
1.Т.Баярмаа (Алдар) 481.4 (382+99.4) 2. Д.Энхзул (ТСТ) 475 (382+93.0) 3.Т.Баярцэцэг (Аврагч) 471.5 (372+99.5) БКВ-9
Эрэгтэй 15 тамирчин:
1.Х.Бямбабаатар (Маршал) 597 рекорд 2.ОУХМ Ж.Ганхуяг (Снайпер) 595 3.ОУХМ Б.Бишрэл (Хүч) 589
Эмэгтэй (12 тамирчин):
1.Ч.Нарантуяа (Маршал) 593 2.Г.Нандинзаяа (Грейт Прагон) 592 3.О.Янжинлхам (Алдар) 590
БКВ-6 12 тамирчин
1.Б.Бишрэл (Хүч) 1157 2.Н.Баяраа (Алдар) 1153 3.О.Энхсайхан (ЗЦГ) 1151
ХВ-6 27 тамирчин
1.Н.Баяраа (Алдар) 701.6 (597+104.6) рекорд 2.Б.Бишрэл (Хүч) 693.1(590+103.1) 3.Д.Ганзориг(Алдар) 687.2 (586+101.2)
БКВ-5 11 тамирчин
1.Ч.Нарантуяа (Маршал) 582 2.О.Янжинлхам (Алдар) 581 3.Г.Нандинзаяа (Грейт Прагон) 576
ХВ-4 32 тамирчин
1.Ч.Нарантуяа (Маршал) 498.6 (395+103.6) 2.П.Отгонцагаан (ТСТ) 498.5(394+104.5) 3.Ө.Саранцацрал (Снайпер) 498.2 (395+103.2)
Багийн дүн: 1.Л.Ундралбат дасгал жуулагчтай “Алдар” спорт хороо 2.Ц.Мөнх-Эрдэнэ дасгалжуулагчтай “Маршал клуб” 3.О.Энхсайхан дасгал жуулагчтай “Хүч” спорт хороо
Мөн ТСТ-ийн тамирчин С.Үүрийнтуяа, Ц.Насанжаргал, Архангай аймгийн тамирчин Э.Булгамаа нар ХВ-4 дасгалд, “Аварга” клубийн тамирчин Г.Тэгш- Үйлс, Г.Буянбаатар нар ХГ-4, ХГ-6 дасгалд, спортын мастер, ТСТийн тамирчин Д.Халиун, Булган аймгийн Ц.Өсөхжаргал нар ХВ-4 дасгалд, “Есүхэй мэргэн”- ий Б.Булганбаатар ХГ-6 дасгалд спортын дэд мастерын болзол тус тус биелүүлж, 13 тамирчин шинээр зэрэг авсан байна.
ХГ-6 24 тамирчин
1.Э.Даваахүү (Алдар) 682.5 (582+100.5) 2.В.Ганцоож (Алдар) 678,8 (579+99.8) 3.Г.Буянбаатар (Аварга) 665,5 (571+94,5)
БКГ-6 19 тамирчин
1.Э.Даваахүү (Алдар) 564 2.ОУХМ В.Ганцоож (Алдар) 534 3.СМ Э.Бадамгарав (Хүч) 532 БКГ-5 17 тамирчин 1.Т.Баярмаа (Алдар ) 580 2.Т.Баярцэцэг (Аврагч) 576 3.Ө.Өлзийням (Аварга) 570
ХГ-4 29 тамирчин
1.Т.Баярмаа (Алдар) 481.4 (382+99.4) 2. Д.Энхзул (ТСТ) 475 (382+93.0) 3.Т.Баярцэцэг (Аврагч) 471.5 (372+99.5) БКВ-9
Эрэгтэй 15 тамирчин:
1.Х.Бямбабаатар (Маршал) 597 рекорд 2.ОУХМ Ж.Ганхуяг (Снайпер) 595 3.ОУХМ Б.Бишрэл (Хүч) 589
Эмэгтэй (12 тамирчин):
1.Ч.Нарантуяа (Маршал) 593 2.Г.Нандинзаяа (Грейт Прагон) 592 3.О.Янжинлхам (Алдар) 590
БКВ-6 12 тамирчин
1.Б.Бишрэл (Хүч) 1157 2.Н.Баяраа (Алдар) 1153 3.О.Энхсайхан (ЗЦГ) 1151
ХВ-6 27 тамирчин
1.Н.Баяраа (Алдар) 701.6 (597+104.6) рекорд 2.Б.Бишрэл (Хүч) 693.1(590+103.1) 3.Д.Ганзориг(Алдар) 687.2 (586+101.2)
БКВ-5 11 тамирчин
1.Ч.Нарантуяа (Маршал) 582 2.О.Янжинлхам (Алдар) 581 3.Г.Нандинзаяа (Грейт Прагон) 576
ХВ-4 32 тамирчин
1.Ч.Нарантуяа (Маршал) 498.6 (395+103.6) 2.П.Отгонцагаан (ТСТ) 498.5(394+104.5) 3.Ө.Саранцацрал (Снайпер) 498.2 (395+103.2)
Багийн дүн: 1.Л.Ундралбат дасгал жуулагчтай “Алдар” спорт хороо 2.Ц.Мөнх-Эрдэнэ дасгалжуулагчтай “Маршал клуб” 3.О.Энхсайхан дасгал жуулагчтай “Хүч” спорт хороо